Goedemorgen, de Aex index noteert nu op 414.90, een winst van 1.11 punten of 0.27%. De Europese beurzen zijn overwegend zonder grote uitslagen geopend. In Amsterdam ging verzekeraar Aegon onderuit na de publicatie van de resultaten van het vierde kwartaal. Deze hebben we dus van de week op tijd verzilverd. Londen en Parijs krijgen er tot 0,2 procent bij. De DAX in Frankfurt levert 0,15 procent in. Aegon verloor even 3 procent aan beurswaarde in de AEX. De verzekeraar zag zijn nettowinst vorig kwartaal onverwacht sterk oplopen. De onderliggende winst voor belastingen was echter lager dan analisten gemiddeld hadden voorspeld.
Bij de kleinere aandelen was Wessanen uitblinker met een koerswinst van 12 procent. Het natuurvoedingsmiddelenbedrijf boekte vorig jaar een stevige groei en verwacht zijn resultaten in 2016 verder te kunnen verbeteren. Wessanen profiteert van de toegenomen populariteit van biologische en duurzame voedingsmiddelen. De Aex blijft er erg goed bij liggen en we hebben steun op 412. We zagen gisteren dan ook al geen aanleiding om short te gaan voor de komende dagen en kunnen nu achterover leunen met alweer meer dan 3000 euro winst in 8 weken tijd, tot zo.
UPDATE 11:45
De Aex index noteert nu op 412.20, een verlies van 1.59 punten of 0.38%. De Europese aandelenbeurzen kennen een zeer rustige ochtendsessie, zonder grote uitslagen. In Amsterdam vallen berichten van BinckBank en Wessanen in goede aarde, terwijl Aegon nog steeds terrein verliest na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. Rond de 4.00 euro durven wij Aegon weer op te pikken. We hebben recent al winst genomen op het fonds. Londen en Parijs noteren vlak. De DAX in Frankfurt levert 0,4 procent in. In de Midkap krijgt BinckBank er ruim 6 procent bij. De onlinebroker koopt de komende anderhalf jaar voor 25 miljoen euro eigen aandelen in. Analisten van ING gaven aan dat Binck ook na afronding van dit programma nog financiële ruimte heeft voor extra beloningen voor aandeelhouders.
De AEX wordt aangevoerd door verzekeraar Delta Lloyd, die na recente stevige verliezen 2,7 procent wint. Chipmachinefabrikant ASML volgt met een plus van 2,2 procent. Baggeraar Boskalis sluit de rij van 25 hoofdfondsen met een verlies van ruim 5 procent, mede doordat analisten van ABN AMRO negatiever werden over het aandeel. De Aex is nu de steun op 412 even aan het testen, maar nog steeds zien we geen grote bewegingen. Zodra we indicatie hebben dat we terug kunnen naar 408, gaan we nog even short.
UPDATE 15:15
Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 409.87, een verlies van 3.92 punten of 0.95%. Wall Street gaat een lagere opening tegemoet, bij dalende olieprijzen. Omstreeks 15.00 uur dalen de Dow-futures 0,3%, net als die voor de S&P en de Nasdaq. De olieprijzen zijn ook weer gedaald, nadat de futures gisteren nipt vast wisten te houden aan een kleine winst. Een zwak Amerikaans voorradenrapport en Saoedische opmerkingen dat men niet in de productie gaat snijden riepen de olierally een halt toe. De prijs voor een vat West Texas Intermediate noteert 2,8% lager, terwijl Brent 2,3% daalt. Mogelijk kunnen we Shell weer gaan oppikken onder de 20 euro.
De beurzen in de VS namen gisteren al gas terug en beleggers blijven ook vandaag aan de zijlijn is de verwachting. Op weekbasis ligt wel winst in het verschiet omdat de zorgen over bijvoorbeeld de zwakke olieprijzen en de wereldeconomie vooral gedurende de eerste helft van de week afzwakten. Bovendien was de verkoopgolf van vorige week volgens veel kenners overtrokken en bood dat ook een koopkans. Het ziet er redelijk uit nog wel, maar zijwaarts bewegen langer dan een aantal uur resulteert meestal in wat winstnemingen zoals nu. Wij sloten echter alle shorts en willen juist op 408 long gaan.
UPDATE 18:00
Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 411.96, een verlies van 1.83 punten of 0.44%. De Europese aandelenbeurzen stonden lager. Een dalende olieprijs, en een lager begin van de beurshandel in de Verenigde Staten, zetten het sentiment wat onder druk. In Amsterdam viel een afwaardering van Boskalis door ABN AMRO slecht, het aandeel kelderde. Parijs en Frankfurt leverden tot 1,1 procent in. De FTSE in Londen ging 0,5 procent omlaag. Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis stond onderaan de AEX, met een min van 10 procent. ABN AMRO verlaagde zijn beleggingsadvies. Daarbij gaven ze aan dat de onderneming last krijgt van de malaise in de oliesector.
Aegon volgde Boskalis als verliezer en daalde 5 procent. De verzekeraar zag zijn nettowinst vorig kwartaal onverwacht sterk oplopen. De onderliggende winst voor belastingen was echter lager dan analisten gemiddeld hadden voorspeld. Wij hebben de calls deze week gunstig verzilverd en gaan maandag er weer vol tegenaan. We hebben nog geen positie ingenomen en genieten van onze winst.
Kijkt U hier voor onze trades als U op opties klikt. Ook onze autotrade systemen doen het prima en als U nu een abonnement neemt, hebben wij de aanbieding voor U om U 14 maanden lang onze diensten aan te bieden. Zo kunt U voor 4 euro per dag de signalen volgen en ook laten uitvoeren. Klik hier om U direct aan te melden, er is maar beperkt plek in verband met de handelsvolumes, fijn weekend!
Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-
AbonnerenVul uw e-mailadres en wachtwoord in om in te loggen.