AEX heeft weerstand op 478 en 483 en steun op 475 en 473

Geplaatst op 14 augustus 2015
team-beursfoon

Goedemorgen, de AEX staat nu op 478.10 en dat is een winst van 0.20% en ook de rest van Europa gaat iets hoger open vanmorgen. Wall Street sloot wederom erg rustig, de Dow won 0.03% en de Nasdaq verloor 0.21%. Veel beleggers op Wall Street kwamen tot de conclusie dat, zelfs met een afkoeling in China, de Amerikaanse economie op koers blijft voor bescheiden economische groei en stapten weer in aandelen. Ook op de valutamarkten lijkt de rust terug te keren. De euro is na het verlies van donderdag weer wat opgelopen.

De AEX staat nog steeds onder de 478 en dat is wel per saldo iets wat we scherp in de gaten moeten houden, we hebben vandaag dan ook weerstand op 478 en 483 en steun op 475 en 473. Het zou voor de trend positief zijn als we weer boven 478 sluiten. Meer live op 0900 – 51 51 666. Tot zo.

UPDATE 11:45

De Aex index noteert nu op 475.88, een verlies van 1.11 punten of 0.23%. De Europese effectenbeurzen laten beperkte koersuitslagen zien, maar wel overwegend naar beneden. Tegenvallende economische groeicijfers van de eurozone zorgen voor enige koersdruk. Op het Damrak keldert het aandeel Imtech na het faillissement van het installatiebedrijf. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs staan tot 0,2 procent in de min. De beurs in Athene levert 3 procent in. Het Griekse parlement heeft ingestemd met het principeakkoord over de noodsteun aan het land. De eurogroep buigt zich vrijdag ook over het akkoord. Op macro-economisch vlak bleek dat de economische groei van de eurozone in het tweede kwartaal iets is teruggevallen. 

De Franse economie stagneerde na drie kwartalen van groei en de Duitse economie groeide iets minder sterk dan verwacht. De groei van de Nederlandse economie bedroeg 0,1 procent. De inflatie in de eurolanden bleef vorige maand stabiel op 0,2 procent. De Aex kan nu de 472-473 zone testen en we zouden dus óf naar 450 niveaus kunnen zoals bij de vorige daling, óf nog boven de 478 sluiten een van de komende dagen en dan het herstel weer inzetten. We houden onze winst nog even langs de zijlijn op dit moment, tot zo. 

UPDATE 15:00

Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 473.28, een verlies van 3.71 punten of 0.78%. Wall Street zal naar verwachting lager openen. De producentenprijzen stijgen iets meer dan verwacht. Nog steeds domineren de zorgen over de economische groeivooruitzichten wereldwijd. De future voor de S&P 500-index noteert 0,3% lager, de Dow-future ook 0,3% lager en de future voor de Nasdaq 100-index noteert eveneens 0,3% lager. De producentenprijzen over juli kwamen 0,2% hoger uit tegen een stijging met 0,4% in mei op maandbasis. Marktvorsers rekenden vooraf op een stijging met 0,1% op maandbasis. In het kader van de inflatie zijn de data dus goed te noemen. Wel kan dat weer renteverhogingsangst teweeg brengen. 

Om 15.15 uur volgen nog data over de Amerikaanse industriele productie over juli. Die is naar verwachting toegenomen met 0,4% vergeleken met juni. Tot slot wordt kort voor 16.00 uur het voorlopige consumentenvertrouwen van de Universiteit van Michigan over augustus bekendgemaakt. Die verbetert naar verwachting licht tot 94,0 van 93,3. De Aex heeft de 472 tevens getest en kan mogelijk om 16.00 uur verder verzwakken. We gaan nu kijken wat de Dow doet. Naar verwachting kan deze lager gaan dan aangegeven, is ons idee. 

UPDATE 18:00

Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 473.89, een verlies van 3.10 punten of 0.65%. De Europese effectenbeurzen stonden in het rood. Tegenvallende economische groeicijfers van de eurozone zorgden voor koersdruk. Op het Damrak kelderde het aandeel Imtech na het faillissement van het installatiebedrijf. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stonden tot 0,5 procent in de min. De beurs in Athene leverde 2,5 procent in. Het Griekse parlement heeft ingestemd met het principeakkoord over de noodsteun aan het land. De eurogroep buigt zich ook over het akkoord. In de MidKap verloor Imtech bijna 60 procent tot 16 eurocent, na hervatting van de handel. Donderdag werd Imtech failliet verklaard. Aegon behoorde opnieuw tot de sterkste dalers in de AEX met een verlies van 3 procent. De verzekeraar verloor een dag eerder al 7,5 procent na tegenvallende resultaten. 

In Zürich won Swiss Life 2,5 procent. De grootste levensverzekeraar van Zwitserland wist in het eerste halfjaar een kleine winstgroei te boeken ondanks de duurdere Zwitserse frank. We zijn deze week bijna 5 procent kwijtgeraakt met de Aex en we hebben weer actief en intraday gehandeld met succes. De Aex sluit onder 478 en zoals we eerder al hadden gemeld, is dat een negatief signaal. Het technische plaatje krijgt pas weer een positieve boost als we boven 478 komen en de kou is pas echt uit de lucht als we boven 488 komen, want dan zitten we weer in een stijgend trendkanaal. De afgelopen dagen hebben we toch lekker gehandeld en vanaf 1 september komen er bij ons bedrijf een hoop diensten bij, waar U als klant van kan profiteren. We wensen U een fijn weekend en tot maandag. 

Krijg je toegang tot meerdere winstgevende algoritmes met een bewezen trackrecord!

Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-

Abonneren