AEX kan steun op 325 weer testen

Geplaatst op 03 oktober 2012
team-beursfoon

Goedemorgen, De AEX staat nu op 326.12, een min van 0.34% en ook de andere Europese beurzen openen lager. Wall Street is gemixt gesloten. De Dow verloor 0.24% en de Nasdaq sloot juist 0.21% hoger. De Aziatische markten wonnen wat terrein, nadat de beurs in Australië het hoogste punt in 14 maanden wist te noteren. Ook Hong Kong stond hoger op de eerste handelsdag na een aantal vakantiedagen.

Toch zien we in Azië ook winstnemingen aan het einde van de handel. De euro heeft iets van de recente winsten ten opzichte van de dollar prijs moeten geven, nadat de Spaanse premier Rajoy aangaf dat zijn regering een besluit over een steunaanvraag uit zal stellen. Vanmiddag krijgen we het ADP bannenrapport cijfer, die kunnen weer voor de nodige beweging gaan zorgen. De AEX heeft nu weerstand op 328 en steun in de zone 323 – 318. Ik ga nu wat acties ondernemen, meer live op 0900 – 51 51 666, tot zo, Michel

UPDATE 11:55

De Aex index noteert nu op 327.67, een winst van 0.43 punten of 0.13%. De Europese beurzen schommelen rond de slotstanden van gisteren. De onzekerheid over het Spaanse hulpverzoek houdt beleggers langs de zijlijn. Ook wordt gewacht op de vergadering van de Europese Centrale Bank morgen en het definitieve Amerikaanse banenrapport van vrijdag. De vraag of Spanje wel of geen steun zal aanvragen, blijft echter zorgen voor onzekerheid, en daar houdt de markt niet van. Voor de rest is het uitkijken naar het voorlopige ADP-banenrapport, dat vanmiddag wordt vrijgegeven. Op macro-economisch vlak bleek dat de dienstensector in de eurozone in september opnieuw is gekrompen. Het wachten is dus nu op het ADP banenrapport dat zometeen om kwart over twee gerapporteerd wordt. Men verwacht dat er zo’n 140.000 nieuwe banen zijn gecreëerd.

Vandaag geeft ons computermodel een koopsignaal op ASML en juist een verkoopsignaal op Wereldhave. Deze laatste zou terug mogen naar 39 euro, terwijl ASML juist op weg mag naar 46 euro. Met enige regelmaat houden wij seminars en ook volgende week woensdag is het weer zover. Samen met Cees Smit van Todays brokers geven wij in het Mitland Hotel in Utrecht een seminar dat om 19.00 uur begint tot 22.00 uur. De toegang is uiteraard gratis en er is plaats voor 300-400 mensen. U bent uiteraard bij deze uitgenodigd en klik hier om U gratis aan te melden, dan stuur ik U de routebeschrijving en uitnodiging. Ik ben zo weer bij U terug, Michel

UPDATE 15:15

Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 327.43, een winst van 0.19 punten of 0.05%. Wall Street zal naar verwachting licht hoger openen, vooral dankzij beter dan verwachte cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Op economisch vlak werd bekend dat de werkgelegenheid in de Amerikaanse private sector sterker dan verwacht is gestegen. Uit cijfers van loonstrookjesverwerker ADP bleek dat er in september 162.000 banen zijn bijgekomen, tegen 201.000 een maand eerder. Economen hadden gerekend op een groei van 153.000 banen.

De arbeidsmarktcijfers van woensdag worden gezien als een voorbode voor het officiele banenrapport dat vrijdag wordt gepubliceerd. Economen verwachten voor die publicatie een toename van 118.000 banen, terwijl de werkloosheid naar verwachting stabiel zal blijven op 8,1%. Zodadelijk komt nog de inkoopmanagersindex en beleggers blijven voorzichtig en we zien dus weinig vuurwerk. Ik verwacht dan ook nog steeds weerstand op 328 en voorlopig is de richting nog short. Ik ben zo weer bij U terug, Michel

UPDATE 18:00

Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 327.98, een winst van 0.74 punten of 0.23%. De Europese beurzen wisten bescheiden winsten te boeken. De stemming werd gesteund door de sterker dan verwachte banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. De vraag of Spanje wel of geen steun zal aanvragen bleef echter zorgen voor onzekerheid en hield veel beleggers langs de zijlijn. In Madrid daalde de beurs bijna één procent. Op Wall Street staat de Dow-Jonesindex 0,1 procent hoger.

Chipmachinefabrikant ASML was de grootste stijger in de AEX. Telecomconcern KPN was de grootste daler. De Aex sloot dus rond de steun/weerstand op 328 en kan daarmee morgen weer alle kanten op. Wij denken nog steeds dat we toe zijn aan een ronde van gezonde winstnemingen en nog een keer een bodem kunnen gaan testen. Deze ligt zo rond de 323. Vanaf volgende week kan de rally dan weer voortgezet worden. Ik wens U een fijne avond, Michel

Krijg je toegang tot meerdere winstgevende algoritmes met een bewezen trackrecord!

Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-

Abonneren