Goedemorgen, de AEX staat op 510,08 een winst van 0.15% en de rest van Europa hoger van start na een verdeeld slot op Wall Street. De Dow verloor 0.22% en de Nasdaq sloot 0.20% hoger waarmee de aanvankelijk flinke verliezen grotendeels werden weggepoetst. De twijfel over de politieke daadkracht van de Amerikaanse president Donald Trump heeft plaatsgemaakt voor de verwachting dat de macro-economische data uit de Verenigde Staten en de eurozone positief uitpakken.
De Aziatische beurzen noteerden dinsdag verdeeld, de Nikkei wint 1.14% en ook de Hang Seng wint 0.41% De euro heeft weerstand op 1,0906 en zou nu iets kunnen terug vallen. De AEX heeft nu weerstand op 512 en steun op 508 en 505. We moeten even voorzichtig zijn want we krijgen wisselende signalen van de diverse indexen.
Begint u ook goed aan het 2e kwartaal? Meldt u vandaag aan voor de nieuwe modelportefeuille, meedoen vanaf 2500 euro en maakt kans op een prachtig rendement. Wilt u ook meedoen? Stuur ons een email op info@beursfoon.nl.
UPDATE 11:55
De Aex index noteert nu op 510.08, een winst van 0.76 punten of 0.15%. De effectenbeurs in Amsterdam laat een zeer bescheiden winst optekenen na de koersverliezen van de voorgaande dag. Ook elders in Europa doen beleggers het rustig aan. Er is weinig belangrijk nieuws om de handel echt te sturen. De sterkste stijger bij de hoofdfondsen is biotechnologiebedrijf Galapagos met een winst van 3 procent. Galapagos profiteert van een positief analistenrapport door KBC Securities. In de MidKap staan chiptoeleverancier Besi en financieel dienstverlener Intertrust bovenaan met koersstijgingen van bijna 2 procent.
Kunstmestbedrijf OCI is de grootste daler bij de middelgrote fondsen met een min van 2 procent. De Aex heeft weer een nauwe tradingrange tussen de 508 en 512, die beiden nog getest moeten worden. Op langere termijn ziet het er dus wel gunstiger uit, maar de volatiliteit loopt er nu wel langzaam uit. Shell en PostNL zien we weer opleven en houden we rustig vast. We zijn zo weer bij U terug.
UPDATE 14:45
Goedemiddag, de aex index noteert nu op 509.77, een winst van 0.45 punten of 0.09%. De Amerikaanse beurzen stevenen af op een lagere opening. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteren tot 0,2 procent in het rood. Beleggers kregen voorbeurs cijfers te verwerken over de groothandelsvoorraden en de handelsbalans. De groothandelsvoorraden namen in februari op maandbasis toe met 0,4 procent. In januari daalden de groothandelsvoorraden op maandbasis nog met 0,2 procent.
Het handelstekort daalde in februari met 4,1 miljard dollar, van 68,8 miljard in januari naar 64,8 miljard dollar vorige maand. In februari 2016 bedroeg het handelstekort nog 64,3 miljard dollar. Een half uur voor de openingsbel verschijnt nog de S&P Case-Shiller huizenprijsindex en een half uur na opening volgt het consumentenvertrouwen gemeten door The Conference Board.
De Aex kan nog steeds niet de 508, noch de 512 testen en we houden dus een rustige affaire. De Bund is wel aardig in beweging en we kijken, zodra de VS opent naar een FTI op de Aex onder 0900-5151666, tot zo.
UPDATE 18:00
Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 512 punten, een winst van 0.5%. De Europese beurzen stonden overwegend licht hoger en eindigden rond de toppen van de dag door gunstige macrodata uit de VS. Daarmee leken de zorgen van beleggers over de haalbaarheid van de economische beloften van de Amerikaanse president Donald Trump wat naar de achtergrond verdwenen. Er was verder weinig belangrijk nieuws om de handel echt te sturen.
AkzoNobel zakte daarentegen 1 procent. Het verf- en chemieconcern houdt op 19 april een investeerdersdag en zal dan onder meer plannen presenteren voor de afsplitsing van de speciaalchemietak. In Stockholm verloor Ericsson 2 procent. De Zweedse producent van netwerkapparatuur kondigde een grote afschrijving aan en gaat flinke reorganisaties in de bedrijfsstructuur en het topmanagement doorvoeren.
Amerika zien we verder opveren nu en de euro staat wat onder druk, waardoor Europa ook een boost kreeg. De olieprijs zagen we 2 procent oplopen en dat was gunstig voor zwaargewicht Shell. De Aex sloot rond de top en kan daarmee de 515 en 518 alweer testen. Mocht dit sentiment deze week aanhouden, krijgen we weer een long signaal. Tot die tijd nog even voorzichtigheid geboden, fijne avond.
Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-
AbonnerenVul uw e-mailadres en wachtwoord in om in te loggen.