Goedemorgen, De AEX staat nu op 487.06 en dat is een verlies van 0.85% en ook de rest van de Europese Beurzen openen fors lager na wederom verliezen op Wall Street. De Dow sloot 1.62% lager en de Nasdaq verloor 2.37% waarmee de Amerikaanse markten voor de derde opeenvolgende dag lager zijn gesloten, na tegenvallende macrodata. Vooral de technologie en biotechfondsen drukten de indices lager. Ook de koersen in Azië dalen overwegend, vooral in Japan, als gevolg van zorgen over de kracht van het Amerikaanse herstel.
De AEX heeft steun op 485 en in de zone 483 a 478 en daar kopen wij weer calls en de weerstand op 488. Onze leden hebben een Turbo long op het goud en dat gaat prima, de Goud prijs is de afgelopen dagen fors gestegen en daar komt vandaag nog eens 23 Dollar bij, we gaan deze verzilveren. Meer live op 0900 – 51 51 666, tot zo
UPDATE 11:45
De Aex index noteert nu op 483.95, een verlies van 7.69 punten of 1.56%. De Europese aandelenbeurzen staan diep in het rood in navolging van de verkoopgolf op Wall Street. Beleggers grijpen de onrust in het Midden-Oosten aan om winst te nemen na de sterke opmars in de afgelopen weken. Volgens analisten is er sprake van een tijdelijke en normale koerscorrectie op de beurzen. Het hoort erbij. Men is moe van de sprint en moet even op adem komen. We naderen het einde van een sterk beurskwartaal en men kiest ervoor om wat koerswinsten te verzilveren. Gisteren gaven wij al aan dat we mogelijk de 378 konden testen en nu staan we daar al bijna. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs gaan tot 1,5 procent onderuit.
Grootste dalers in de AEX zijn chipmachinemaker ASML en verzekeraar Aegon met verliezen van 3,5 en 3,3 procent. Beide bedrijven kampen met adviesverlagingen door Deutsche Bank. Baggeraar Boskalis en tankopslagbedrijf Vopak zijn de enige stijgers met winsten van 0,7 en 0,2 procent. De Aex suist in een rap tempo terug naar lagere niveaus en met name de onrust in Yemen en de zorgen rondom Griekenland geven forse druk op de handel. Wat voor ons erg positief is, is dat de goudprijs 1.3% oploopt en wij hebben de turbo long verzilverd. Dit soort bewegingen is kenmerkend voor een bull market. Wekenlang gestaag omhoog, even een paar felle dalingsdagen en daarna verder omhoog hoort hier absoluut bij, tot zo.
UPDATE 14:45
Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 482.81, een verlires van 8.83 punten of 1.80%. Wall Street opent minder slecht dan verwacht, maar de neerwaartse trend van de drie voorgaande handelsdagen wordt voortgezet. Beleggers maken zich na tegenvallende macro-data zorgen over de zwakke Amerikaanse economische groei. Met name technologie- en biotechfondsen zetten de aandelenmarkten daarbij onder druk. Daarnaast drukken geopolitieke spanningen op het sentiment. Saoedi Arabie heeft luchtaanvallen uitgevoerd in buurland Jemen, waardoor de olieprijs hoger noteert, vanwege zorgen over een onderbreking van de olieaanvoer uit de regio.
Op macro-economisch vlak werd bekend dat de eerste aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de VS in de week eindigend op 21 zijn gedaald met 9.000 tot 282.000, waarbij werd gerekend op 290.000 eerste steunaanvragen. Op bedrijvenvlak kan SanDisk rekenen op de aandacht van beleggers, nadat het concern zijn outlook neerwaarts bijstelde. Het aandeel noteert voorbeurs 13,3% lager. De Aex beweegt nog rond de low van de dag en kan eventueel de 478 testen. We hebben nu bovendien ook het short signaal in de grafieken. Even wachten dus op een bodem, tot zo.
UPDATE 18:00
Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 486.37, een verlies van 5.27 punten of 1.07%. Dieprode koersborden weerspiegelden het sombere sentiment op de Europese beursvloeren. Onder meer spanningen in het Midden-Oosten zorgden voor onzekerheid onder beleggers. Die grepen de onrust aan om winsten te verzilveren, na de stevige opmars van de afgelopen weken. Daarnaast beïnvloedden ook lagere tussenstanden op Wall Street de gemoedstoestand. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs gingen tot 0.4 procent onderuit. Grootste dalers in de AEX waren chipmachinemaker ASML en verzekeraar Aegon met verliezen van 5 en 3 procent. Beide bedrijven kampten met adviesverlagingen door Deutsche Bank.
Tankopslagbedrijf Vopak was een van de spaarzame stijgers met een plus van 0,7 procent. In de MidKap waren geen stijgers te bekennen. Vooral de chipgerelateerde bedrijven als Besi en ASMI stonden onder druk na de zware koersverliezen in de Amerikaanse halfgeleidersector. De Aex kon op het einde toch wat terug komen en we hebben nog de 478 die we kunnen testen eventueel. Wel noteerden we veel lager dan de overige Europese beurzen en de VS door het verlies van ASML en Aegon. Morgen dus een trading range tussen 478 en 488 denken wij en eventueel wat koopkansen op de diverse fondsen. We blijven rustig handelen en verzilverden vandaag de turbo’s long op het goud, fijne avond!
Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-
AbonnerenVul uw e-mailadres en wachtwoord in om in te loggen.