AEX mag steun gaan testen. Kijk mee om 12 uur naar de week forcast!

Geplaatst op 06 maart 2017
team-beursfoon

Goedemorgen, de AEX staat op 502.81, een min van 0.67% en ook de rest van Europa gaat lager van start. Wall Street sloot vrijwel vlak, de Dow won 0.01% en de Nasdaq sloot 0.16% hoger. De Yellen gaf aan dat de Fed waarschijnlijk meer maatregelen zal nemen dan in de afgelopen twee jaren het geval was. Donderdag wordt het rentebesluit van de ECB bekendgemaakt. Vrijdag volgt het grote banenrapport van de Verenigde Staten.

Woensdag wordt er al inzage gegeven in de banengroei in de Amerikaanse private sector. De Aziatische beurzen noteerden verdeeld, de Japanse Nikkei sloot 0.46% en de Hang Seng sloot 0.18% hoger. De euro/dollar noteerde op 1,0603. De AEX heeft weerstand op 505 en steun is er op 502. Na de mooie rally van de afgelopen weken mogen we nu even een stapje terug maken en dat geeft nieuwe kansen. Meer live op 0900 – 51 51 666, tot zo

Wat kunnen we deze week verwachten? AEX even een flinke stap terug door winstnemingen? ArcelorMittel even terug onder 8 euro? welke cijfers bekijken we deze week? om 12 uur praten we u live bij tijdens de Week Forcast, meldt u hier aan, zet een vinkje achter 6 maart en klik op registeren.

UPDATE 11:45

De Aex index noteert nu op 503.08, een verlies van 2.78 punten of 0.55%. De Amsterdamse beurzen noteren richting het einde van de ochtendhandel lager. De ondertoon is nog wel positief en het signaal voor de langere termijn is nog steeds long. Voor vandaag wordt er weinig macronieuws verwacht. Later in de week wordt het wat drukker met banendata uit de Verenigde Staten en het rentebesluit van de Europese Centrale Bank.Volgende week komt de FED met haar rentebesluit. Vanmiddag komen in de Verenigde Staten alleen de fabrieksorders over januari naar buiten. 

De euro blijft rond de 1.05 bewegen en olie staat wat onder druk. Barclays heeft het koersdoel voor Gemalto verhoogd van 50,00 naar 54,00 euro. Toch zien we na de hogere koersen van vorige week, het aandeel wat onder druk staan. De Aex maakt nu even een stapje terug en kan de 500 en technische 498 mogelijk nog testen. Daar stappen we weer in, ook met calls op de index, tot zo. 

UPDATE 15:15

Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 503.19, een verlies van 2.67 punten of 0.53%. Wall Street koerst af op een lagere opening van Wall Street, onder andere vanwege de oplopende geopolitieke spanningen met Noord-Korea, na het nieuws dat Pyongyang in de nacht van zondag op maandag vier ballistische raketten heeft afgeschoten. 

Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteren voor de openingsbel tot 0,4 procent in het rood. Normaliter zou het Amerikaans banenrapport aan de vooravond van de beleidsvergadering van de Federal Reserve de belangrijkste focus zijn, maar gezien alle commentaren vorige week zou het ministerie van Arbeid [komende vrijdag] met een buitengewoon zwak nummer moeten komen om de centrale bank van gedachten te doen veranderen. 

De Aex kan nu wat onder druk staan en wij zitten dan ook short op 0900-5151666 met de FTI. Pas onder de 500 kijken we ook weer naar calls op de index en de diverse fondsen. We zijn zo weer bij U terug. 

UPDATE 18:00

Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 503.65, een verlies van 2.21 punten of 0.44%. De AEX-index in Amsterdam stond in een relatief kalme sessie op verlies, om uiteindelijk rond de top van de dag te sluiten. Ook elders in Europa deden de beursgraadmeters een stap terug. 

Op Beursplein 5 zorgde producent van voedingsingrediënten Corbion nog voor enige reuring nadat het de boeken openden. Internationaal was de blik gericht op de miljardenovername van automerk Opel door het Franse Peugeot. Bij de kleinere fondsen was er weer bovengemiddeld aandacht voor Telegraaf Media Groep. Talpa, het bedrijf van John de Mol, kwam na VP Exploitatie dat 6 euro bood, met een hoger overnamebod van 6,50 euro voor TMG. De biedingsstrijd zorgde er voor dat de koers van TMG 2 procent won tot 6,50 euro. 

We hebben in ieder geval de FTI short op 0900-5151666 gunstig kunnen sluiten op 502.50, want we zagen toch later de koersen weer omhoog gaan. De onderliggende stemming is ook erg goed en we hebben nu een koersdoel van 510 punten, fijne avond. 

Krijg je toegang tot meerdere winstgevende algoritmes met een bewezen trackrecord!

Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-

Abonneren