AEX mag steun op 553 gaan testen, er komen weer koopkansen aan!

Geplaatst op 02 februari 2018
team-beursfoon

Goedemorgen, de AEX staat op 554,85, een verlies van 0.39% en de andere beurzen in Europa gaan lager van start, na een verdeeld slot op Wall Street. De Dow sloot 0.14% hoger en de Nasdaq sloot 0.35% lager, na een volatiele sessie waarin de indices in het laatste halfuur wegzakten. De markten gingen eerder deze week omlaag vanwege de stijgende rendementen op obligaties.

De yield op tienjarige Treasuries steeg tot 2,78 procent. De bedrijfscijfers van zwaargewichten Apple, Alphabet en Amazon waren prima en geven steun aan de Nasdaq Future die 12 punten hoger staat nu. De hogere Duitse tienjaarsrente, die 3,7 procent steeg tot 0,72 procent, zette ook de euro hoger en dit drukte de aandelenmarkten. De euro/dollar noteerde op 1,2494.

De Aziatische beurzen noteerden vrijdag over de brede linie lager, de Nikkei verliest 0.9% lager en de Hang Seng verliest 0.10%. De AEX heeft weerstand op 558 en steun op 553 punten. De AEX gaf aan het begin van de week een sell signaal en heeft nu het koersdoel van 558-553 gehaald en er komen nu weer koopkansen. Meer live op 0900 – 51 51 666, tot zo

De Aex index noteert nu op 553.76, een verlies van 3.11 punten of 0.56%. De meeste Europese beurzen laten voor de tweede dag op rij flinke verliezen zien. Beleggers verwerken de resultaten van grote Europese bedrijven en kijken uit naar het Amerikaanse banenrapport. Op het Damrak gaan Wereldhave en Philips Lighting in de uitverkoop na de presentatie van de jaarcijfers. Wereldhave is de grootste daler bij de middelgrote fondsen met een verlies van bijna 10 procent. Het vastgoedbedrijf kondigde een nieuw dividendbeleid aan, met als gevolg dat het dividend wordt verlaagd. Volgens Wereldhave is de ingreep nodig omdat er steeds meer geld nodig is om winkelcentra op te knappen.

Deutsche Bank verliest in Frankfurt ruim 6 procent. De grootste bank van Duitsland leed in 2017 voor het derde jaar op rij een verlies. Vooral de negatieve impact van de recente belastinghervormingen in de VS was volgens de bank de reden dat het jaar met een verlies werd afgesloten. Het valt dus alom tegen en gezien we gisteren onder 558 sloten en vandaag ook moeite hebben om de 553 vast te houden, wordt het short signaal sterker en moeten we kijken waar de bodem komt te liggen. Daar kunnen we goedkope aandelen oppikken, want een aantal zijn wel heel hard gedaald. We zijn zo weer bij U terug. 

Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 554.12, een verlies van 2.75 punten of 0.49%. De Amerikaanse futures duiden op een lagere opening voor Wall Street. De futures op de S&P 500 dalen 0,5 procent, hetzelfde als de Aex op dit moment. In de rest van Europa staan echter de koersen wel stevig onder druk en zien we minnen van rond de 1 procent. Opvallend is dat alles aan het dalen is. Grondstoffen, Bitcoin, olie en de euro. Er komt dus een hoop geld langs de zijlijn waar weer snel mee zal worden ingestapt, is onze mening. 

Beleggers in de VS keken vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport over de maand januari. Er kwamen in januari 200.000 banen bij, waar was gerekend op een groei van zo’n 180.000. De werkloosheid bleef stabiel op 4,1 procent. Verder was vooral de loongroei van 2,9 procent op jaarbasis bemoedigend, want dichterbij de 3 tot 4 procent die de Federal Reserve graag ziet. Amerika zal dus Europa weer iets kunnen doen opleven en wij kijken naar kansen in long posities. We zijn zo weer bij U terug. 

Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 550.08, een verlies van 6.79 punten of 1.22%. Vastgoedbedrijf Wereldhave was de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 12 procent lager vanwege tegenvallend nieuws bij de jaarcijfers. De financiële markten verwerkten daarnaast een stroom aan andere bedrijfsresultaten. Bij de hoofdfondsen was ING, dat 0,5 procent won, de sterkste stijger. Ook verzekeraars NN Group en Aegon noteerden kleine plussen. Wij zijn positief over de financiele- en defensieve waarden. Staalconcern ArcelorMittal sloot de rij met een min van bijna 4 procent en dat biedt ook mooie koopkansen.

In Londen zakte telecomconcern BT Group 4 procent na tegenvallende resultaten. De Britse farmaceut AstraZeneca, die in 2017 last had van aflopende patenten, won juist 2 procent. Op 0900-5151666 gingen we wederom short en met de huidige intraday bewegingen (omlaag) ging dat dus erg goed. We sluiten nu op de bodem van de dag en de week en kunnen dus rekening houden met de steun op 548 de komende week. De huidige dip biedt in onze ogen weer koopkansen, want ons koersdoel blijft 609 voor deze zomer! We wensen U een fijne avond. 

Krijg je toegang tot meerdere winstgevende algoritmes met een bewezen trackrecord!

Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-

Abonneren