AEX mag steun weer gaan testen op 518 en 515

Geplaatst op 27 juni 2017
team-beursfoon

Goedemorgen, de AEX staat op 520.08, een verlies van 0.16% en ook de andere Europese markten beginnen iets lager. Wall Street bleef dicht bij huis, de Dow sloot 0.07% hoger en de Nasdaq verloor 0.29%. Op macro-economisch vlak werd bekend dat de orders voor duurzame goederen in Amerika in mei met 1,1 procent zijn gedaald, waar een afname van 0,4 procent was ingecalculeerd. Mario Draghi, houdt vandaag een toespraak op het jaarlijkse ECB Forum in Sintra in Portugal.

De voorzitter van de Federal Reserve Janet Yellen is daarentegen in Londen voor een publieke bijeenkomst over mondiale economische kwesties. De Aziatische beurzen noteerden dinsdag verdeeld. De Nikkei steeg 0.36% en de Hang Seng staat 0.12% lager. De euro/dollar noteerde vanochtend op 1,1188.

De AEX heeft nu weerstand op 523 en er is steun op 518 en 515 en rond de weerstand van 523 willen wij weer kijken naar AEX puts. Ahold heeft een koersdoel verlaging ontvangen van Morgan Stanley van 23 naar 21 euro. Zodra Ahold weer onder 16.75 euro staat, kopen wij weer calls. Meer live op 0900 – 51 51 666, tot zo

De Aex index noteert nu op 520.23, een verlies van 0.39 punten of 0.07%. De belangrijkste Europese aandelenbeurzen blijven dicht bij huis. Beleggers verwerken een toespraak van centralebankpresident Mario Draghi, die verklaarde dat het economisch herstel in de eurozone sterker en breder wordt gedragen. Ook wordt uitgekeken naar een speech van voorzitter Janet Yellen van de Federal Reserve. Draghi liet op een conferentie in Portugal weten dat het een kwestie van tijd is voordat de nog altijd achterblijvende inflatie gaat aantrekken.

 

De euro zat in de lift door de toespraak van Draghi. De eenheidsmunt was 1,1251 dollar waard, tegen 1,1190 dollar een dag eerder, zojuist. Een vat Amerikaanse olie kost 1 procent meer op 43,81 dollar. Brentolie wordt 1,2 procent duurder op 46,36 dollar per vat. Desondanks zien we de Aex dus wat onder druk staan door onder andere Altice, KPN en Vopak. De defensieve waarden blijven dus wat onder druk staan en we kunnen de 518 gaan testen voor de Aex. Onder de 515 kijken we pas naar calls. Met de FTI gaan we nu short op 0900-5151666, tot zo. 

Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 518.85, een verlies van 1.77 punten of 0.34%. De Amerikaanse futures duiden op een lagere opening voor Wall Street. De Dow Jones zal 0,1 procent lager starten en de Nasdaq 0,4 procent. Gisteren stonden technologie aandelen ook al onder druk, wat vooral Nasdaq raakte, terwijl de overige twee hoofdindexen op Wall Street zeer bescheiden stijgingen wisten te boeken. Op macro-economisch vlak is het rustig in Amerika. De kans dat in september de rente weer wordt verhoogd, schat de markt momenteel in rond 13 procent.

Yellen houdt vandaag een toespraak in London. De euro wordt flink duurder ten opzichte van de dollar en gaat richting de 1.13. Draghi had het bovendien mogelijk over taperen vanaf september. Dat zou de euro dan weer wat onder druk moeten zetten. Een lagere dollar nu is echter niet goed voor de markten en de olieprijs zien we elke keer weer meer terugglijden na een licht herstel. 

Vanaf volgende week krijgen we alweer halfjaarcijfers en die zullen de markt wel wat omhoog kunnen krijgen, maar tot die tijd verwachten we wat druk op de handel met een koersdoel van 515 voor vandaag zelfs. De FTI short op 0900-5151666 sluiten we nu even af, om na de openingen in de VS weer in te stappen, tot zo. 

Goedemiddag, de AEX is gesloten op 518.73, en ook de andere beurzen in Europa zijn lager gesloten. Draghi gaf aan dat hij de groei in de eurozone boven de trend ziet liggen en dat hij denkt dat de inflatie verder zal aantrekken. Dat zette de euro hoger. Draghi gaf wat hints dat het opkoopprogramma van de ECB wellicht gaat stoppen.

Beleggers schrokken daar eerst van, maar realiseerden zich vervolgens dat het nog een hele tijd gaat duren voordat Draghi de geldkraan gaat dichtdraaien. ArcelorMittal en Air France KLM deden prima zaken en de 3 toppers van onze analist John Beijer doet het zeer goed en staat dit jaar op een rendement van 43%. Wilt u ook al onze aan en verkoopsignalen ontvangen, stuur dan even een mail naar info@beursfoon.nl en wij helpen u graag op weg. Fijne avond

Krijg je toegang tot meerdere winstgevende algoritmes met een bewezen trackrecord!

Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-

Abonneren