Aex nog steeds op weg naar 458 punten

Geplaatst op 25 juli 2016
team-beursfoon

Goedemorgen, de Aex index noteert nu op 453.81, een winst van 0.46 punten of 0.10%. De beurs in Amsterdam is iets hoger begonnen aan een buitengewoon drukke week voor beleggers. Philips kwam met resultaten, net als onlinebroker BinckBank. Verder is het de eerste handelsdag voor het nieuwe fusiebedrijf Ahold Delhaize. Parijs, Frankfurt en Londen gaan tot 0,2 procent omhoog. Philips gaat 0,1 procent vooruit in de AEX. De omzet nam afgelopen kwartaal licht af, maar de winst nam toe. Het technologiebedrijf verwacht dat de resultaten de komende tijd verbeteren. 

Ahold Delhaize is koploper bij de hoofdfondsen met een winst van 1,5 procent. Het Nederlandse supermarktconcern Ahold en de Belgische branchegenoot Delhaize zijn dit weekeinde officieel gefuseerd. We krijgen nog vele cijfers deze week en zullen daarop ook positie in gaan nemen. Wat de Aex betreft zijn we op weg naar de 458 punten voor deze week. Daar verwachten we wat winstnemingen. Ons rendement blijft stabiel en mochten we nu al terugvallen, stappen we juist in de calls op de index, tot zo. 

UPDATE 12:25

Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 454.98, een winst van 1.63 punten of 0.36%. De Europese aandelenmarkten noteren rond het middaguur rond de slotkoersen van vrijdag, nu beleggers deze week vooral uitkijken naar twee belangrijke rentebesluiten en het licht gedaalde ondernemersvertrouwen van Duitsland over juli verwerken. Deze week komen zowel de Federal Reserve als de Bank of Japan bijeen. De Fed is het eerste aan de beurt met een rentebesluit op woensdag. Daar wordt geen wijziging in voorzien, maar met goede macro-economische data neemt de verwachting toe dat later dit jaar nog een renteverhoging bekend wordt gemaakt. Eerder waren de verwachtingen daarvoor getemperd.

De Bank of Japan volgt vrijdag met een rentebesluit en daarbij is de hoop van beleggers gevestigd op uitbreiding van stimuleringsmaatregelen. Japan worstelt met een laag inflatieniveau, dalende exporten en een dure yen. Vandaag kwam de export over juni voor de negende achtereenvolgende maand lager uit. Het wachten is dus op beter nieuws op dit moment en de 458 blijft nog weerstand. We hopen dat we nu wat terugzakken en onze calls in kunnen nemen, tot zo. 

UPDATE 15:00

De Aex index noteert nu op 453.94, een winst van 0.59 punten of 0.13%. Wall Street worstelt met het vinden van richting, terwijl beleggers voorzichtig blijven voorafgaand aan een drukke beursweek, met een reeks aan bedrijfscijfers en een groot aantal centrale banken die vergaderen. De futures op de Dow Jones index, S&P 500 en Nasdaq index noteerden rond de klok van drie uur allen rond de slotstanden van vrijdag. Vrijdag sloot de S&P 500 index opnieuw op het hoogste niveau ooit, dit maal gesteund door winsten in de telecomsector en met een rally onder nutsbedrijven.

De markten beginnen met een voorzichtige houding aan een cruciale week, terwijl handelaren ervoor kiezen hun kruit droog te houden in aanloop naar de risicovolle agendpunten later in de week. Met economische groeicijfers en zowel de Federal Reserve als de Bank of Japan die hun monetaire beleid aankondigen in de komende dagen, lijkt het erop dat handelaren momenteel terughoudend zijn. We zien dan nu ook de koersen afzwakken in Europa en Shell staat redelijk onder druk. We kunnen nu terug naar de 453 punten, is onze mening. De 458 hebben we nog niet gehaald en rond de 453 stappen we in de calls, tot zo. 

UPDATE 18:00

Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 452.5, een verlies van 1 punt of 0.2%. De AEX-index in Amsterdam koerste rond de slotstand van vrijdag. Philips was een opvallende winnaar onder de hoofdfondsen. Het bedrijf ligt op koers om dit jaar aan de verwachtingen te voldoen en werd daarvoor door beleggers beloond. Verder maakte fusiebedrijf Ahold Delhaize zijn debuut op de beurs. Parijs en Frankfurt gingen tot 0,4 procent omhoog, terwijl Londen 0,4 procent daalde. Philips stond bij de sterkste stijgers in de AEX met een plus van 2 procent. De omzet van het in gezondheidszorgtechnologie gespecialiseerde bedrijf nam afgelopen kwartaal licht af, maar de winst steeg. Philips verwacht dat de resultaten de komende tijd verbeteren. We gaan nu kijken naar de volgende fondsen die met cijfers komen. 

Bij de kleinere fondsen zag BinckBank zijn beurswaarde 4,4 procent stijgen. Ondanks bijna een halvering van de winst waren de resultaten van de onlinebroker beter dan verwacht. In de MidKap bungelde Air France-KLM onderaan met een verlies van 3 procent. Société Générale heeft zijn beleggingsadvies voor het luchtvaartbedrijf verlaagd naar verkopen. De olieprijs staat flink onder druk en we zagen Shell de Aex mee omlaag trekken. Met de Dax hebben we weer een winst behaald en de autotrade systemen zitten overwegend long op dit moment voor toch een test van die 458 in het geval van de Aex, fijne avond. 

Krijg je toegang tot meerdere winstgevende algoritmes met een bewezen trackrecord!

Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-

Abonneren