Goedemorgen, de AEX staat nu op 463.20, een verlies van 0.40% en ook de rest van Europa begint iets lager aan deze nieuwe handelsweek. Wall Street sloot de week hoger af, de Dow won 0.90% en de Nasdaq sloot 2.27% hoger. Het algemene sentiment werd ondersteund door een onverwachte aankondiging van stimuleringsmaatregelen in China en de opmerkingen van ECB president Mario Draghi over mogelijk meer monetaire verruiming. De markten in Azië noteerden grotendeels hoger en liggen op koers voor een van de beste maanden sinds 2009.
De euro daalde vrijdag verder ten opzichte van de dollar. De cijfers van Philips en Binck vallen niet tegen, zoals al verwacht heeft Binck fors meer orders uit gevoerd, maar dat is normaal met alle turbulentie die we hebben gehad in augustus en september. De AEX heeft vandaag steun op 463 en 458, weerstand is er op 468. De AEX mag even een stapje terug gaan maken en dat geeft weer nieuwe long kansen. Vandaag is de laatste dag dat u mag stemmen voor de Gouden Stier Beursexpert van 2015, wij hopen dat we op uw stem mogen rekenen, u kunt hier stemmen op John Beijer: https://nl.surveymonkey.com/r/RNQVB5P onze dank! Tot zo.
UPDATE 11:45
De Aex index noteert nu op 464.00, een verlies van 1.05 punten of 0.23%. De Europese aandelenbeurzen laten beperkte koersuitslagen zien. Beleggers komen even op adem na de stevige rally in de afgelopen handelsdagen, die werd veroorzaakt door hoop op meer steunmaatregelen van de centrale banken. De beurzen blijven goed liggen na de flinke koerssprong van vorige week. De stemming is ten positieve gedraaid sinds de diverse mededelingen van de centrale banken. Volgens analisten zal het zeer ruime monetaire beleid voorlopig steun blijven bieden en ligt er mogelijk een eindejaarsrally in het verschiet. De beurzen in Londen en Parijs verliezen 0,2 en 0,6 procent. De DAX in Frankfurt stijgt 0,2 procent, nadat is gebleken dat het Duitse ondernemersvertrouwen minder sterk is gedaald dan gevreesd.
Uitzender Randstad is de grootste daler in de AEX met een min van 2,5 procent na een adviesverlaging. Philips levert 0,2 procent in. Het elektronicaconcern wist in het derde kwartaal weer winst te boeken, na een verlies in dezelfde periode een jaar geleden. Maar het liet ook weten tegen onverwachte problemen te zijn opgelopen bij de verkoop van Lumileds, een bedrijf voor onderdelen van led-lampen. De buitenlandse beurzen, met name de Dax, trekken verder aan. De Aex heeft weerstand op 465 en 468 en het beeld is en blijft onverminderd zeer positief. Toch zou er een ronde van winstnemingen mogen plaatsvinden en daarna kunnen er mooi nieuwe posities ingenomen worden, tot zo.
UPDATE 15:15
Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 463.09, een verlies van 1.96 punten of 0.42%. Wall Street werd vlak tot licht lager verwacht, nu beleggers een afwachtende houding aannemen in aanloop naar de Fed-bijeenkomst later deze week en een reeks aan belangrijke bedrijfsresultaten. Vanwege de wintertijd hier opent de VS reeds om 14.30 uur. Op de economische agenda werd om 15.00 uur het rapport over de nieuwe huizenverkopen in september verwacht. Maar de aandacht ligt deze week vooral op de bijeenkomst van het Federal Open Market Committee dat dinsdag begint en woensdag eindigt. De huizenverkopen kwamen daarentegen wel dramatisch laag uit.
De meeste marktdeelnemers gaan er inmiddels niet meer vanuit dat de centrale week dit jaar nog de rente gaat verhogen, kijkend naar het zeer soepele monetaire beleid in de rest van de wereld. Piedmont Natural Gas stijgt voorbeurs met maar liefst 36%. Het bedrijf heeft ingestemd met een buyout door Duke Energy Corp. Morgen komen de grotere bedrijven met cijfers naar buiten en op 0900-5151666 zeiden we tegen U dat we boven de 465 weerstand hadden en short gingen op 466 en deze kunt U laten lopen naar de 462 als koersdoel. Ook onze calls op Arcelor staan nog op een kleine winst. In de zone 458-462 kunnen we ook weer in de index stappen, tot zo.
UPDATE 18:00
Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 462.87, een verlies van 2.18 punten of 0.47%. De Europese aandelenbeurzen zakten dieper in het rood na de openingen in de VS. Beleggers namen wat winsten na de stevige rally in de afgelopen handelsdagen. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,5 procent. De DAX in Frankfurt sloot nagenoeg onveranderd door een meevallend cijfer over het Duitse ondernemersvertrouwen. De Amerikaanse overheid kwam met een tegenvallend cijfer over de verkoop van nieuwbouwwoningen in de Verenigde Staten in september naar buiten. De verkoop ging veel sterker omlaag dan was verwacht. Uitzender Randstad was de sterkste daler in de AEX met een min van 2 procent na een adviesverlaging. Wij sloten vorige week onze long posities al gelukkig.
Philips leverde iets in. Het elektronicaconcern wist in het derde kwartaal weer winst te boeken, na een verlies in dezelfde periode een jaar geleden. Maar het liet ook weten tegen onverwachte problemen te zijn opgelopen bij de verkoop van Lumileds, een bedrijf voor onderdelen van led-lampen. Toch zien wij o.a. Philips als een koop. Arcelor laten we dan ook rustig lopen, ondanks het kleine verlies vandaag. De Aex kan mogelijk nog terugzakken naar 458-462 en daar willen we weer posities opbouwen. De steun op 462 hadden we voor vandaag goed voorspeld en daarvandaan veerden we alweer op. We zijn morgen weer bij U terug!
Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-
AbonnerenVul uw e-mailadres en wachtwoord in om in te loggen.