Goedemorgen, de AEX staat nu op 490.41 en dat is een verlies van 0.45% en ook de rest van Europa gaat lager open na verliezen op Wall Street. De Dow verloor 0.98% en de Nasdaq verloor 0.73% nadat er flinke scheuren ontstonden in het optimisme van de afgelopen dagen over de onderhandelingen tussen Griekenland en zijn geldschieters. De vergadering van de ministers van financiën van de eurozone over Griekenland werd woensdagavond al snel zonder resultaat geschorst en gaat donderdag verder. In Azië noteren de belangrijkste indices fractioneel lager.
De euro en de dollar en de dollar en de yen houden elkaar van woensdag op donderdag goed in evenwicht met in de laatste uren een fractionele stijging van de dollar. De AEX heeft nu steun op 488 en weerstand op 493. Ook vandaag zal de AEX weer een speelbal zijn van uitlatingen in de media rondom Griekenland, we zijn dus zeer alert met onze acties. Meer live op 0900 – 51 51 666, tot zo
UPDATE 11:45
De Aex index noteert nu op 494.49, een winst van 1.87 punten of 0.38%. De Europese beurzen noteren licht hoger. Beleggers blijven op hun hoede in afwachting van het verdere verloop van de onderhandelingen tussen Griekenland en zijn schuldeisers. De Griekse schuldenkwestie blijft de stemming bepalen. Er had al een overeenkomst moet liggen en hoe langer die op zich laat wachten hoe nerveuzer de stemming zal worden. Dit weekeinde moeten ze er toch echt wel uitkomen, want de deadline komt steeds dichterbij.
Grootste stijger in de AEX is telecombedrijf KPN met een plus van 3 procent. Telegraaf Media Groep (TMG) wint 2 procent. De eigenaar van dagblad De Telegraaf sluit zijn drukkerij in Alkmaar en verlaagt de capaciteit van zijn drukkerij in Amsterdam. Daardoor worden 168 van de in totaal 250 medewerkers boventallig. De Aex kan oplopen naar 495 en mogelijk zelfs de 498. Wij gaan met de FTI nu long voor een ritje naar 497, tot zo.
UPDATE 15:00
Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 493.58, een winst van 0.96 punten of 0.19%. Wall Street opent naar verwachting hoger, herstellend van de verliezen gisteren, wat aangeeft dat er nu meer optimisme heerst over de onderhandelingen tussen Griekenland en zijn schuldeisers, alhoewel een akkoord nog niet bereikt is. De futures voor de Dow Jones-index stijgen omstreeks 15.00 uur 0,3%, de S&P futures winnen 0,2% en de futures voor de Nasdaq stijgen 0,3%. Een uur voor opening werd bekend dat de Amerikaanse consumentenbestedingen in mei met 0,9% zijn gestegen; de grootste stijging van de laatste zes jaar.
Uit de publicatie over de arbeidsmarkt kwam naar voren dat het aantal Amerikanen dat een nieuwe aanvraag voor een werkloosheidsuitkering heeft ingediend in de afgelopen week met 3.000 is toegenomen. Maar het aantal uitkeringen blijft niettemin staan op een historisch laag niveau. De Aex heeft vandaag steun op 488 en weerstand op 498 aan de bovenkant. Bij de valse geruchten leek het er even op dat we naar 498 konden en sloten we de FTI long met winst, maar nu denken we dat we mogelijk nog de bodem kunnen testen op 488. Bij de opening van Wall Street even een opleving en dan short kansen, tot zo.
UPDATE 18:00
Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 492.39, een verlies van 0.23 punten of 0.05%. De Europese aandelenbeurzen kwamen amper van hun plek op slotstandbasis. De voortslepende onderhandelingen tussen Griekenland en zijn geldschieters hingen als het zwaard van Damocles boven de markten. Even na 16.30 uur ging de eurogroep uiteen zonder een akkoord over de Griekse financiën. In de tussentijd praten experts van de geldschieters verder met Athene. Het handelsvolume lag op 85 miljoen aandelen, tegen een gemiddelde in de afgelopen drie maanden van bijna 102 miljoen stuks. De toonaangevende indices in Frankfurt, Londen en Parijs moesten tot 0,5 procent terug.
Grootste stijger in de AEX was kabelbedrijf Altice. Het Franse bedrijf was maandag de uitblinker met een koerswinst van 12,6 procent na het uitbrengen van een bod op zijn Franse concurrent Bouygues Telecom. Dinsdagavond werd dat bod afgewezen, waarna de koers van Altice woensdag flink onder druk kwam. Vandaag liet Bouygues weten nog altijd open te staan voor een bod, waarna Altice 5,5 procent steeg. De Aex is per saldo dus weinig opgeschoten en wij houden onze calls rustig vast. We verwachten geen diepe bodem meer, maar kunnen morgen wel even de 488 weer terugtesten zoals het er nu naar uit ziet, fijne avond!
Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-
AbonnerenVul uw e-mailadres en wachtwoord in om in te loggen.