Op en neer zonder richting, boven 398 long!

Geplaatst op 22 november 2013
team-beursfoon

Goedemorgen, De AEX staat nu op 396.88 een winst van 0.39% en ook de andere Europese Beurzen openen hoger. Wall Street deed prima zaken en sloot voor het eerst in de geschiedenis boven de 16.000 punten. De Dow sloot 0.69% hoger en de Nasdaq won zelfs 1.22%. Vooral vanwege positieve data over de Amerikaanse arbeidsmarkt. De Fed zal de rentetarieven nog lange tijd nabij de 0% houden.

De Fed is er niet op uit de markten schrik aan te jagen. Ze zijn er om de markten gerust te stellen. In Azië noteren de indices licht hoger. De dollar blijft in trek nu de markt er steeds meer rekening mee houdt dat de Fed op korte termijn zijn monetaire beleid verkrapt. Vandaag staat de Ifo index over november op de agenda en dat zorgt voor veel beweging in de bund futures.De AEX heeft steun op 395 en weerstand op 398. Boven 398 sluiten is een koop signaal. Meer live op 0900 – 51 51 666, tot zo, Michel

UPDATE 11:45

De Aex index noteert nu op 395.00, een verlies van 0.33 punten of 0.08%. Op de Europese aandelenbeurzen blijven de koersuitslagen beperkt. Beleggers nemen voor het weekeinde geen grote posities meer in. Een positief Duits vertrouwenscijfer en de hogere slotstanden op Wall Street, waar de Dow-Jonesindex voor het eerst boven de 16.000 punten eindigde, bieden enige ondersteuning aan de markt. Per saldo blijft het sentiment positief. In de VS gaat het op economisch vlak redelijk en in Duitsland is het ondernemersvertrouwen verder toegenomen. 

Onderzoeksinstituut Ifo maakte bekend dat het vertrouwen van Duitse ondernemers in november is gestegen. De index die het ondernemersvertrouwen meet, kwam uit op een stand van 109,3, tegen 107,4 een maand eerder. Economen rekenden in doorsnee op een verbetering tot 107,7. Ook ASML deed flink mee met de stijging en wij hebben binnen 2 dagen dan ook onze calls alweer gesloten met bijna 30 procent winst! Ik ben zo weer bij U terug, Michel 

UPDATE 14:45

Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 395.95, een winst van 0.62 punten of 0.16%. Wall Street zal naar verwachting hoger openen, in wat naar verwachting een handelsdag met weinig volume wordt vanwege een gebrek aan macro-economische impulsen. Gisteren steeg de Dow Jones index nog tot boven de grens van 16.000 en bleef de S&P net onder de magische grens van 1.800 punten. Na de mijlpalen die bereikt werden; het was het veertigste recordslot in 2013 voor de Dow Jones index, door onder andere beter dan verwachte steunaanvragen en verminderde zenuwen over de potentiele inperking van de obligatie-opkopen door de Federal Reserve, wijzen analisten erop dat hierdoor wat cynisme ontstaat. 

Op macro-economisch vlak verschijnt de publicatie over de openstaande vacatures om 16.00 uur. De voorzitter van de Federal Reserve van Kansas City, Esther George, zal over de financiele reconstructie van Europa spreken bij een conferentie van de Bank of France om 14.50 uur. George heeft dit jaar stemrecht bij het beleidsbepalende panel van de Amerikaanse centrale bank. In Amerika kan de tapering langzaam gaan starten, maar we zijn niet down te krijgen in Europa. Voorlopig nog steeds winst dus en misschien aan het einde van dag nog een klein minnetje? Ik ben zo weer bij U terug, Michel 

UPDATE 18:00

Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 395.80, een winst van 0.47 punten of 0.12%. De Europese aandelenbeurzen lieten weinig beweging zien. Beleggers namen voor het weekeinde geen grote posities meer in. Een positief Duits vertrouwenscijfer bood enige ondersteuning aan de markt. Per saldo blijft het sentiment positief. In de VS gaat het op economisch vlak redelijk en in Duitsland is het ondernemersvertrouwen verder toegenomen. Grootste stijger in de AEX was luchtvaartcombinatie Air France-KLM. Telecomconcern KPN stond onderaan. Novartis steeg in Zürich 1 procent. Het Zwitserse farmacieconcern begint een aandeleninkoopprogramma met een omvang van 5 miljard dollar (ruim 3,7 miljard euro). Het programma heeft een looptijd van 2 jaar.

De Aex is op weekbasis niks opgeschoten. Afgelopen week sloten we ook op 395 en daar sluiten we vandaag weer op, een zijwaarts beweging. Dit zien we al een aantal weken. De markten willen niet omhoog, maar ook niet naar beneden en het is wachten op een uitbraak uit de bandbreedte 393 aan de onder- en 398 aan de bovenkant. Ook voor de komende week houden we het kruit dus droog en komen we pas in actie, zodra we boven de weerstand of onder de steun komen, die we zojuist noemden. Vandaag hebben we winst gepakt op ASML, omdat het fonds redelijk was opgelopen in een korte tijd, maar bij een dipje stappen we zeker opnieuw in. Ik wens U een fijn weekend, Michel 

Krijg je toegang tot meerdere winstgevende algoritmes met een bewezen trackrecord!

Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-

Abonneren