Puts eruit, calls erin

Geplaatst op 03 februari 2016
team-beursfoon

Goedemorgen, de AEX staat nu op 420.18, een verlies 0.12% en ook de andere Europese markten gaan lager van start na forse verliezen op Wall Street. De Dow verloor 1.80% en de Nasdaq sloot 2.24% lager, vooral vanwege de weer stevig gedaalde olieprijs. Er waren eerder geruchten dat wellicht de OPEC de productie zou beperken, dat is nu weer van tafel en de olieprijs stond fors onder druk. De Aziatische markten noteren woensdag lager, na positieve macrodata uit China en commentaar van de BOJ dat er indien nodig voldoende ruimte is om het monetair beleid van de centrale bank op te schalen.

De euro noteert woensdag licht lager ten opzichte van de dollar, na recent gestegen te zijn, vanwege een afname van de risicobereidheid, nadat de olieprijs zijn neerwaartse trend hervatte. Vanmiddag kijken we uit naar het ADP-banenrapport dat om 14.15 uur vrij gegeven wordt. De AEX heeft steun op AEX 418 en 415 en weerstand op 423. De AEX is nu fors terug gevallen zoals verwacht en wij kijken nu naar AEX calls en verzilveren onze winst op de Puts en Turbo short op KPN dat nu 4% lager staat. Meer live op 0900 – 51 51 666

UPDATE 11:55

De Aex index noteert nu op 420.24, een verlies van 0.41 punten of 0.10%. De Europese aandelenmarkten gaan voor de derde dag op rij omlaag. Beleggers blijven voorzichtig na de flinke koersverliezen op Wall Street en in Azië. We zien nu de index echter wel herstellen en hebben steun rond de 417-418 wederom. De indices in Parijs, Londen en Frankfurt dalen tot 1,1 procent. KPN staat in de belangstelling na de bekendmaking van kwartaalcijfers. Het telecomconcern poetste het verlies van een jaar eerder weg, maar zag de omzet dalen. Verder maakte KPN bekend meer te gaan besparen, vooral op IT-systemen. KPN verloor echter flink en wij hebben de puts en turbos short verzilverd met een leuke winst. 

Verzekeraar Delta Lloyd en vastgoedonderneming Unibail-Rodamco waren de grootste winnaars in de AEX. Delta Lloyd zag mediaondernemer en miljardair John de Mol aandeelhouder worden en steeg bijna 4 procent. Unibail wist het afgelopen jaar een hogere winst te behalen dan voorspeld en voorziet voor 2016 een nog beter resultaat. Het aandeel dikte 3 procent aan. We hebben de eerste winsten weer binnen en nu de eerste drie handelsdagen van februari alweer meer dan 300 euro winst. We hebben de puts op tijd verzilverd, want we zien de Aex al bijna in de plus gaan en de 423 weerstand testen, tot zo. 

UPDATE 15:15

Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 421.98, een winst van 1.33 punten of 0.32%. Wall Street zal naar verwachting licht hoger openen, na een beter dan verwacht ADP-banenrapport. De futures voor de Dow Jones-index stijgen 26 punten, ofwel 0,2%, de S&P futures winnen 4,50 punten, ofwel 0,3% en de futures voor de Nasdaq stijgen 3,25 punten, omgerekend 0,1%. Het rapport wordt als een belangrijke indicator gezien voor het Amerikaans banenrapport dat vrijdag verschijnt. Economen rekenen voor het banenrapport van vrijdag op een stijging van het aantal banen in januari van 185.000 bij een ongewijzigd werkloosheidspercentage van 5,0%. Het aantal banen steeg vorige maand met 205.000. Er was gerekend op een toename met 190.000 banen.

Daarnaast krijgt de markt steun van de hogere olieprijs, na forse verliezen de twee voorgaande dagen. WTI noteert voorbeurs 1,2% hoger op $30,20 en Brent stijgt 1,9% tot $33,35. Yahoo! noteert voorbeurs 1,7% lager, nadat het concern dinsdag nabeurs over zijn vierde kwartaal een verlies rapporteerde en aangaf strategische opties te bekijken voor de kernactiviteiten. We zien de Aex dus oplopen, maar wachten eigenlijk op een kleine dip naar 418 wederom om calls te kopen. We hebben nu de bevestiging dat we toch elke keer snel kunnen herstellen, tot zo. 

UPDATE 18:00

Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 416.21, een verlies van 4.44 punten of 1.06%. De Europese aandelenmarkten zijn dieper in het rood gedoken. Beleggers reageerden op cijfers over een tegenvallende groei van de bedrijvigheid in de dienstensector in de Verenigde Staten. De indices in Frankfurt, Parijs, Londen daalden tot en met 2 procent. De groei van de bedrijvigheid in de Amerikaanse dienstensector in januari bleef achter bij de verwachtingen. Dat bleek uit cijfers van de onderzoeksbureaus ISM en Markit. Verzekeraar Delta Lloyd en vastgoedonderneming Unibail-Rodamco waren de grootste winnaars in de AEX. De olieprijzen herstelden van de flinke daling een dag eerder. De prijs voor een vat Amerikaanse olie steeg 5 procent tot 32,16 dollar. Brentolie werd ook 5 procent duurder op 34,40 dollar per vat. 

De euro was 1,1066 dollar waard, tegen 1,0905 dollar bij het Europese slot op dinsdag. Heftige bewegingen dus in de olieprijs en de paniek sloeg even toe met een Aex op 411 laag. We hebben ons aan ons woord gehouden en de short posities omgeruild voor calls en factors long op de Aex, welke al op een kleine winst staan. We hebben een lagere bodem dus toch neergezet en denken dat we hiervandaan kunnen herstellen naar 428 weer in ieder geval, maar blijven kort op de bal spelen. Ook gingen we even met de FTI short in al het geweld. We wensen U een fijne avond. 

Krijg je toegang tot meerdere winstgevende algoritmes met een bewezen trackrecord!

Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-

Abonneren