Waar liggen vandaag de kansen?

Geplaatst op 06 juni 2018
team-beursfoon

Goedemorgen, de AEX staat op 563.61, een winst van 0.16% en ook de andere beurzen in Europa gaan rustig van start na een verdeeld slot op Wall Street. De Dow verloor 0.06% en de Nasdaq sloot 0.41% hoger en bereikte evenwel een all time high, geholpen door populaire Tech fondsen als Amazon en Facebook. Washington DC en Peking lijken nog ver verwijderd van een akkoord, maar het lijkt erop dat de stemming is voorzichtig optimistisch begint te worden. Ook de ontmoeting tussen Trump en kim yong un geeft ook steun aan de markten.

Ook kijken we uit naar het rente besluit van de FED volgende week. Een renteverhoging van 0,25 procent door de Federal Reserve zal volgende week bijna zeker plaatsvinden. Olieprijzen konden licht herstellen van drie dagen van verlies in aanloop naar het mogelijke besluit van oliekartel OPEC om de productie te verhogen. De euro was 1,1721 dollar waard. De AEX heeft steun op 558 en weerstand is er op 563. Wij blijven bij onze visie, even een stapje terug en dan op weg naar AEX 572 en hoger. Meer live op 0900 – 51 51 666, tot zo

Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 563.79, een winst van 1.01 punten of 0.18%. De Europese aandelenbeurzen gaan licht vooruit. Beleggers nemen geen grote posities in voorafgaand aan de G7-top later deze week en de ontmoeting tussen president Donald Trump en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un volgende week. Grootste stijger bij de hoofdfondsen is staalconcern ArcelorMittal. Bierbrouwer Heineken en telecomconcern KPN staan onderaan met verliezen van rond 1 procent na adviesverlagingen.

Philips klimt 0,7 procent. De Belgische biotechnoloog MDxHealth (plus 2,1 procent) heeft een wereldwijde licentieovereenkomst gesloten met het Nederlandse zorgtechnologiebedrijf voor een nieuwe prostaatkankertest. De Aex blijft keurig boven de 558 en probeert weer hogere bodems neer te zetten, nu rond de 563 en mogelijk de 565. Wij gaan dus uit van hogere koersen. We zijn zo weer bij U terug. 

De Aex index noteert nu op 562.23, een verlies van 0.55 punten of 0.10%. De aandelenbeurzen in New York openen naar verwachting hoger. De handelsspanningen lijken wat af te nemen wat het sentiment op de beursvloeren stuwt. Verder verwerken beleggers onder meer cijfers over de handelsbalans en de arbeidskosten. China zou de Verenigde Staten hebben aangeboden 70 miljard dollar meer te steken in Amerikaanse producten.

De Aex kan nu dus de 562 testen en mochten we daaronder komen, pikken we alweer calls en long posities op voor de langere termijn. Met de FTI willen we daarentegen juist even short. De 562 wordt dan de weerstand en de 558 wordt steun en het koersdoel. De ECB hint op mogelijke renteverhogingen en dat zet het sentiment wat onder druk, tot zo. 

Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 562.24, een verlies van 0.54 punten of 0.10%. De AEX-index op de beurs in Amsterdam leverde weer wat in. De andere Europese graadmeters zakten eveneens en konden na 16 uur de laagste niveaus van de dag opzoeken. Beleggers reageerden onder meer op uitlatingen van centralebankiers die aangaven dat het omvangrijke opkoopprogramma van de Europese Centrale Bank nu toch echt zijn langste tijd heeft gehad. Het ligt in de rede dat de ECB op korte termijn een einde aan zijn opkoopprogramma voor schuldpapier aankondigt, stelde president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) in een gesprek met de Tweede Kamer. Zijn Duitse collega Jens Weidmann noemde het plausibel dat het opkoopprogramma nog dit jaar stopt.

De Italiaanse banken UniCredit en Intesa Sanpaolo gingen in Milaan tot 1,7 procent omlaag. Beleggers zijn nog altijd bezorgd over hun blootstelling aan de kolossale schuldenlast van de Italiaanse overheid. De Aex kon dus bijna even de 558 testen zelfs en mochten we daaronder komen, dan moeten we natuurlijk voorzichtig zijn. Voorlopig ziet het er nog wel goed uit en gebruiken wij deze dips om weer in te stappen. We zagen hoe snel het weer opveerde vanaf de 558.26 als laagste punt. De FTI short op 0900-5151666 konden we dan ook nog met een winstje sluiten, want de 558 rond werd niet gehaald. We wensen U een fijne avond. 

Krijg je toegang tot meerdere winstgevende algoritmes met een bewezen trackrecord!

Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-

Abonneren