Wachten op spaanse verkiezingen

Geplaatst op 17 oktober 2012
team-beursfoon

Goedemorgen, De AEX staat nu op 333.65, een verlies van 0.02% en ook de andere Europese beurzen open dicht bij huis, ondanks mooie winsten op Wall Street. De Dow won 0.95% en de Nasdaq is 1.21% hoger is gesloten. Het was vanmorgen een drukte van belang, ASML kwam met de cijfers en die vielen niet tegen. Toch staat het fonds nu 3% lager, maar dat komt door een zwakke outlook en een dure overname. Vanaf 38 euro, stap ik weer in.

Ook in de VS zagen we solide kwartaalcijfers van zwaargewichten als Johnson & Johnson en Goldman Sachs en een reeks aan goede macro data. De euro won wat terrein tijdens de Aziatische handelsuren. De AEX heeft nu steun op 332 en weerstand op 335. Ik heb gisteren een rondje gemaakt langs diverse grote handelaren en die verwachten eigenlijk allemaal, dat we vanaf November, fors gaan stijgen. Immers dan zijn de uitslagen bekend van regionale verkiezingen in Spanje en hierna wordt verwacht dat Rajoy bij het noodfonds zal aankloppen. Meer live op 0900 – 51 51 666, tot zo, Michel

UPDATE 11:55

De Aex index noteert nu op 335.06, een winst van 1.35 punten of 0.40%. De Europese beurzen laten overwegend kleine winsten zien. Beleggers blijven terughoudend in afwachting van de Europese top, die morgen en overmorgen zal plaatsvinden. Opluchting dat de Spaanse kredietstatus niet wordt verlaagd naar rommelstatus biedt enige ondersteuning aan de markt. In Amsterdam gaat ASML omlaag na publicatie van de kwartaalcijfers. De koersdaling valt echter nog mee gezien de sterke klim van de afgelopen weken. Ik gaf U gisteren ook al een verkoopsignaal mee.

De Aex is op weg naar de weerstand van 335 en als we daarboven zouden kunnen komen, zouden we kunnen doorschieten naar de 338. Vandaag hebben wij een aankoopsignaal voor Royal Dutch Shell en Arcelor Mittal. Beide fondsen geven vandaag een koopsignaal en Arcelor kan naar 15 euro en Royal Dutch naar 28 euro. Kortom, de stemming blijft optimistisch en als U van een gokje houdt, zou U eens kunnen kijken naar langlopende calls ook op Akzo. Dit fonds is te ver afgestraft en we denken dat daar kansen liggen aan de bovenkant van de markt, maar het bedrijf komt morgen wel met de cijfers. Ik ben zo weer bij U terug, Michel

UPDATE 15:15

Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 334.65, een winst van 0.94 punten of 0.28%. Wall Street opent naar verwachting met een kleine winst, gesteund door het goede macrocijfer over de Amerikaanse huizenmarkt, terwijl de indexen in New York voorbeurs een aantal kwartaalcijferpublicaties van toonaangevende bedrijven verwerken. De Nasdaq staat onder druk na de kwartaalcijfers van IBM en Intel die gisteren nabeurs reeds verschenen. Uit gepubliceerde data blijkt woensdagmiddag dat het aantal in aanbouw genomen woningen in september is gestegen met 15% tot 872.000; het hoogste niveau in vier jaar tijd.

De data onderstrepen opnieuw dat de Amerikaanse huizenmarkt aan een goed herstel bezig is. De nettowinst van Bank of America daalde in de vorige verslagperiode flink vanwege de lasten die de bank moest nemen door hoge proceskosten gerelateerd aan de overname van Merrill Lynch in 2008 en een verlaging van de Britse vennootschapsbelasting. De Aex heeft nu moeite met de weerstand op 335. Toch geven diverse fondsen koopsignalen en zien we het volume ook toenemen. Hoog volume en een uitbraak is positief, echter we moeten uiteraard altijd waken dat het geen false move wordt, maar per saldo geven een hoop aandelen ook individueel koopsignalen en dat is gunstig. Ik ben zo weer bij U terug, Michel

UPDATE 18:00

Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 335.69, een winst van 1.98 punten of 0.59%. Op de Europese beurzen werden kleine winsten geboekt. Opluchting dat de Spaanse kredietwaardering niet werd verlaagd naar rommelstatus bood enige ondersteuning aan de markt. Na de forse koerswinst van gisteren deden beleggers het wel wat rustiger aan. In Amsterdam werd ASML afgestraft na tegenvallende kwartaalcijfers. De beurs in Madrid deed het weer beter met een winst van bijna twee procent. In New York staat de Dow-Jonesindex na een uur handelen bijna 0,1 procent lager. Positief nieuws over de Amerikaanse huizenmarkt wordt overschaduwd door tegenvallende kwartaalberichten van technologiereuzen IBM en Intel.

AkzoNobel deed het goed in de AEX. De verffabrikant, die morgen de kwartaalresultaten zal publiceren, klom bijna vier procent na de bekendmaking dat topman Ton Büchner rond het einde van dit jaar terug zal keren. Wederom een prima dag voor de Aex en we zijn netjes boven de 335 gesloten. Uiteraard is dit prima voor onze calls op de Aex en onze turbo’s long. Wij verwachten dan ook dat de Aex op weg is naar de 338 punten en moeten morgen maar eens kijken wat de cijfers van Akzo gaan doen. Ik wens U een fijne avond, Michel

Krijg je toegang tot meerdere winstgevende algoritmes met een bewezen trackrecord!

Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-

Abonneren