Weerstand op 451 en steun op 448. Chat om 12 uur mee!

Geplaatst op 22 oktober 2015
team-beursfoon

Goedemorgen, de AEX staat nu op 450.20, een plus van 0.10% en ook de rest van Europa begint redelijk rustig aan de handel na een rustig slot op Wall Street. De Dow sloot 0.28% lager en de Nasdaq verloor 0.84%. Alle aandacht gaat vandaag uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank, gaat Mario Draghi wat hints geven, of houdt hij zijn kaken stijf op elkaar. Dat we nu rustig openen heeft ook te maken met de hernieuwde zorgen over de lage grondstofprijzen en de daling van de koersen van Chinese aandelen.

In Azië noteren de belangrijkste indices lager en vooral in China is weer sprake van een verkoopgolf. Hou vandaag ook de Euro in de gaten. Mocht de ECB zich mild uitlaten, met eventuele hints op maatregelen om de zwakke inflatie een halt toe te roepen, hetgeen door de meesten wordt verwacht, dan is de verwachting dat de euro daalt. De AEX heeft vandaag steun op 445, 443 en 438 en weerstand op de 451. Na de toespraak van Draghi kan de beurs evt fors in beweging gaan komen.

Ons seminar met de Commerzbank in Breukelen was druk, leuk en leerzaam, John Beijer en Edward Loef gaven zeer concrete tips en het plubliek kon het erg waarderen. We hebben een mooie video impressie gemaakt, die we van de week live zullen zetten voor u.

Het is weer donderdag, dus om 12 uur kunt u aan John weer alle vragen gaan stellen tijdens onze chat, klik hier om 12 uur: http://goo.gl/JQDSZw  Tot zo

UPDATE 11:45

De Aex index noteert nu op 450.08, een winst 0.30 punten of 0.07%. De Europese beurzen laten beperkte koersbewegingen zien. Beleggers houden hun kruit droog in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Op het Damrak zet het geplaagde winkelbedrijf Macintosh de koersval voort en worden de kwartaalberichten van AkzoNobel en Besi goed ontvangen. Er gebeurt echter weinig op de beurzen. Iedereen wacht op centralebankpresident Mario Draghi. Beleggers hopen antwoord te krijgen op de vraag of de ECB het stimuleringsprogramma gaat uitbreiden of dat Draghi op zijn minst zal hinten op een toekomstige uitbreiding. 

De beurs in Parijs bleef onveranderd. Frankfurt won 0,2 procent en Londen zakte 0,1 procent, zojuist. Verffabrikant AkzoNobel zag de kwartaalwinst aanzienlijk stijgen en is de sterkste stijger in de AEX met een plus van 2,8 procent. Sterkste daler is uitzender Randstad met een verlies van 3,8 procent, na een adviesverlaging. Even wat druk op de handel dus en als Mario mild is, kunnen we de 442-443 testen en daar instappen met long posities. Als Draghi weer gaat stunten, zullen we in één streep door kunnen naar de 470 niveaus, ons eerste koersdoel, tot zo. 

UPDATE 15:15

Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 451.16, een winst van 1.38 punten of 0.31%. Wall Street zal naar verwachting hoger openen, mede vanwege een correctie in de grondstofprijzen. De future voor de Dow Jones Industrial Average noteert 0,3% hoger, de future voor de Nasdaq 100-index 0,5% hoger en de future voor de S&P 500-index 0,3% hoger. De steunaanvragen kwamen 3.000 hoger uit op 259.000 tegen 256.000 een week eerder, een opwaartse bijstelling met 1.000. Er werd een stijging met 10.000 aanvragen voorzien. De Chicago-index over september beliep -0,37 tegen -0,39 in augustus. In juli noteerde de index overigens nog 0,51.

Mario Draghi sprak de markten moed in en wees erop dat een lage inflatie nog niet zo erg is en dat hij er alles aan doet om te stimuleren. In de VS gaat de aandacht verder uit naar achtereenvolgens de leading indicators over september en de verkopen van bestaande huizen eveneens over september, beiden om 16.00 uur, en om 17.00 uur nog de productie-index van de Fed van Kansas City over oktober. De leading indicators komen naar verwachting vlak uit tegen een stijging met 0,1% in augustus. De Aex is dus op weg naar 470 zoals we aangaven en we hebben nu weerstand op 458. De calls op 0900-5151666 staan op een kleine winst en deze houden we rustig vast, tot zo. 

UPDATE 18:00

Goedenavond, de Aex index is zojuist afgesloten op 457.97, een winst van 8.19 punten of 1.82%. De Europese aandelenbeurzen bouwden hun winsten stevig uit. Beleggers reageerden op de toezegging van Mario Draghi dat de Europese Centrale Bank (ECB) bereid is zijn stimuleringsmaatregelen verder uit te breiden als dat nodig wordt geacht. Daarover wordt in december een besluit genomen. De ECB koopt momenteel maandelijks voor 60 miljard euro aan leningen op bij financiële instellingen, in een poging de inflatie in de eurolanden te stimuleren. Dit programma loopt in ieder geval tot september volgend jaar, maar kan worden uitgebreid of verlengd als dat nodig is, zei Draghi. De Italiaanse centralebankpresident waarschuwde dat de risico’s voor het economische herstel in de eurozone nog altijd groot zijn. Hij benadrukte meerdere keren tijdens zijn toelichting dat de ECB geen afwachtende houding aanneemt, maar bereid is verder in te grijpen.

Daarbij wordt zeer scherp gelet op de inflatie, die vorige maand weer onder het nulpunt is gedaald en de komende tijd waarschijnlijk zeer laag blijft. De ECB mikt met zijn monetaire beleid op een geldontwaarding van iets minder dan 2 procent. De uitspraken van Draghi misten hun uitwerking op de euro ook niet. De waarde van de Europese munt zakte naar 1,1163 dollar, tegen ruim 1,13 dollar eerder op de dag. De Aex sloot rond de toppen van de dag en wij hebben onze calls op 0900-5151666 uiteindelijk toch maar verzilverd met 1000 euro winst. Morgen dus mogelijk een heel klein stapje terug en dan weer instappen met diverse calls, zoals vandaag al op Arcelor Mittal. We wensen U een fijne avond. 

Krijg je toegang tot meerdere winstgevende algoritmes met een bewezen trackrecord!

Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-

Abonneren