Goedemorgen, de Aex index noteert nu op 357.91, een verlies van 0.02 punten of 0.01%. De AEX werd nog onveranderd tot licht hoger verwacht, terwijl de Amsterdamse beurs zich opmaakt voor een rustige Hemelvaartsdag waarop weinig nieuws van eigen bodem te verwachten is. Wall Street sloot hoger, maar Azie lager. De renteverlaging van de centrale bank in Zuid-Korea weegt niet op tegen de zorg over afkoeling van de Chinese economie. Het kwartaalcijferseizoen loop op zijn eind, waarbij zo’n 60% van de bedrijven niet voldeed aan de verwachtingen. Vooral de omzetten vielen tegen, terwijl bedrijven de verwachtingen temperden.
Het voornaamste item op de macro-economische agenda vandaag is in Europa het rentebesluit van de Bank of England. Verwacht wordt dat ook de Britse centrale bank verdere monetaire verruiming aan zal kondigen. Verder verschijnen werkloosheidscijfers over Griekenland. Vanmiddag worden in de Verenigde Staten de wekelijkse steunaanvragen en de groothandelsvoorraden over maart bekendgemaakt. De verwachting is dat het aantal nieuwe steunaanvragen in de afgelopen week is uitgekomen op 335.000 tegen 324.000 een week eerder. Wij denken toch, gezien alle verruimingsmaatregelen en gunstige data uit de VS, dat we wat kunnen oplopen om ook hier de jaartop even aan te scherpen. Daarna inderdaad wat lichte winstnemingen, maar voor nu zien we nog steeds long signalen en kunt U gewoon instappen. Ik ben zo weer bij U terug, Michel
UPDATE 11:15
De Aex index noteert nu op 358.06, een winst van 0.13 punten of 0.04%. Op de Europese effectenbeurzen worden overwegend kleine verliezen geleden. Beleggers nemen wat gas terug na de sterke opmars in de afgelopen dagen. De beursomzetten zijn laag aangezien veel marktpartijen een dag vrij hebben vanwege Hemelvaart. De sterker dan verwachte toename van de Chinese inflatie zorgt voor enige koersdruk. De inflatie in China kwam in april uit op 2,4 procent. In maart bedroeg de inflatie nog 2,1 procent. Beleggers vrezen dat Peking door de oplopende inflatie mogelijk zal afzien van verdere stimuleringsmaatregelen. De focus is daarnaast gericht op het rentebesluit van de Britse centrale bank, de Bank of England. De rente in Groot-Brittannië staat al op de laagste stand in de geschiedenis van 0,5 procent.
Economen denken niet dat daar een wijziging in zal komen. De centrale bank van Zuid-Korea verlaagde eerder op dag wel het rentetarief. Het land volgde daarmee de centrale banken in Europa, Australië en India, die eerder deze maand hun rentetarieven al verlaagden. Ook zien we dat Spanje een record lage rente kreeg bij de obligatieveilingen, waardoor er meer geld opgehaald is. Dit kan een steun in de rug geven en wij gingen dan ook even boven 357 long op de informatielijn. We trekken de stoploss nu naar 358 en verwachten nog steeds hogere koersen. Ik ben zo weer bij U terug, Michel
UPDATE 13:15
Goedemiddag, de Aex index noteert nu op 358.77, een winst van 0.84 punten of 0.23%. De Europese aandelenmarkten koersen overwegend lager, op de Aex na, nadat de hoger dan verwachte inflatie in China de angst voedde dat de Chinese overheid zal stoppen met zijn stimuleringsmaatregelen. De Aex heeft nog wat goed te maken vanwege het achterblijven van gisteren en heeft dat dus nu keurig ingehaald. De Bank of England handhaafde zijn belangrijkste rentetarief op 0,5% en hield het plafond voor het inkoopprogramma van staatsobligaties op GBP375 miljard. Vooraf ging een meerderheid van marktvolgers er al vanuit dat de BoE de rente zou handhaven en ook het opkoopprogramma ongemoeid zou laten.
Echter, een aantal van hen verwachtte dat de BoE mee zou gaan in de golf van monetaire verruiming elders. Een opvallende daler op de Europese beurzen is Banco Espirito Santo. De Portugese bank moet 4% laten gaan nadat J.P. Morgan Cazenove het advies verlaagde naar underweight. We hebben bijna de 359 bereikt zojuist en daarmee is ons long signaal ten einde. We gaan dan nu ook uit de markt en voeren geen nieuwe orders meer in. Wij zijn morgen weer bij U terug en dan gaan we verder met handelen. Ik wens U een fijne Hemelvaartdag, Michel
Start vandaag nog met handelen op basis van algoritmes. 24 maanden voor slechts €1000,-
AbonnerenVul uw e-mailadres en wachtwoord in om in te loggen.